Repertuar
Aktualności
Co gramy w sezonie
Galeria
Edukacja teatralna
Karta rodzinna
Bilety
O teatrze
Kultura bez barier
Przyjaciele teatru
Ogłoszenia i przetargi
Kontakt

Czwartek, 14 stycznia 2021 r.

Brzechwa i Tuwim na Scenie VOD!

Od 15 stycznia zapraszamy widzów na kolejną premierę na Scenie VOD! Tym razem będzie to spotkanie z bohaterami wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w spektaklu „Ale Kino” w reżyserii Joanny Zdrady, którego premiera odbyła się w październiku 2019 roku na scenie Teatru Lalek Guliwer. Kolaż poezji dla dzieci w muzycznej oprawie skradł serca widzów i na stałe zadomowił się w repertuarze Teatru. Na wirtualnej Scenie VOD widzowie będą mogli obejrzeć specjalnie przygotowaną, teatralno-filmową odsłonę spektaklu „Ale Kino”.Realizacja nagrania była możliwa dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.Ramę dla spektaklu stanowi opowieść o Panu Soczewce, operatorze filmowym, który przymierza się do nakręcenia filmu. Bohaterami są zwierzęce postaci z wierszy popularnych polskich poetów, którzy mają jeden wspólny cel: stworzenie filmowego dzieła.
Filmowe nagranie „Ale Kino” zrealizowane przez Kamila Małeckiego – operatora, od wielu lat współpracującego z teatrami w Polsce, przeniesie widzów wprost na plan filmowy, ukazując kulisy filmowego świata. Do przedstawienia dołączony będzie także klip making of, który zabierze widzów w krótką podróż za kulisy Teatru Guliwer. Zajrzymy do garderoby, pracowni plastycznej, a także na próbę przedstawienia. Ponadto po obejrzanym przedstawieniu będzie można wziąć udział w warsztatach muzycznych inspirowanych spektaklem. Rytmiczno-wokalna zabawa prowadzona przez aktorki Teatru Guliwer zaprosi dzieci do wspólnych działań wokół muzyki, dźwięku i głosu.
Od 22 grudnia na Scenie VOD można także obejrzeć spektakl „Gwiazdka” w reżyserii Roberta Jarosza, a już w lutym Teatr planuje kolejną premierę. Tym razem będzie to adaptacja filmowa spektaklu „Przyjaciel Automateusza” Stanisława Lema w reż. Michała Derlatki. Teatr VOD to niepowtarzalna okazja do uczestniczenia w spektaklu bez wychodzenia z domu. Żeby obejrzeć udostępniane spektakle wystarczy stworzyć osobiste konto na portalu i wykupić do nich dostęp. Tym razem wystarczy także tylko jeden bilet dla całej rodziny, żeby obejrzeć adaptację filmową spektaklu. Spektakle dostępne są na Scenie VOD pod linkiem: https://www.vod.teatrguliwer.pl/.