Repertuar
Aktualności
Co gramy w sezonie
Galeria
Edukacja teatralna
Karta rodzinna
Bilety
O teatrze
Kultura bez barier
Przyjaciele teatru
Ogłoszenia i przetargi
Kontakt

Piątek, 25 września 2020 r.

8 Festiwal Kultury Bez Barier

8 Festiwal Kultury Bez Barier rozpoczyna się już dziś - 25 września i potrwa do 4 października i, jak co roku, jest wydarzeniem integrującym społeczeństwo i uwrażliwiającym na potrzeby osób wykluczanych ze zwykłej codzienności życia społeczno-kulturalnego. Tradycyjnie Teatr Lalek Guliwer bierze udział w Festiwalu - w tym roku ze spektaklem Różowy Gość, w dniu 27 września, o godz. 13:00."Różowy Gość" to spektakl niemalże bez słów, przez co wpisuje się w ideę Festiwalu - otwartości na publiczność niepolskojęzyczną oraz na osoby niesłyszące, które dodatkowo mogą skorzystać z pętli indukcyjnej na widowni.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu będzie sztuka miejska, a więc murale, neony, transparenty, a nawet wlepki na chodnikach, różnego rodzaju interwencje artystyczne obserwowane na ulicach miast i miasteczek. Zostaną opowiedziane osobom z niepełnosprawnościami za pomocą audiodeskrypcji, tłumaczeń na Polski Język Migowy, opisów w łatwym tekście, przy użyciu pętli indukcyjnej, z asystentem-wolontariuszem przypisanym widzom z niepełnosprawnością wzroku. Bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności lub jej brak, sytuację rodzinną, możliwości ekonomiczne, miejsce zamieszkania, pochodzenie, wiek i płeć każdy może w jego bogactwie znaleźć coś dla siebie. W tym roku spotkamy się także w sieci, wiele festiwalowych pokazów i warsztatów odbędzie się za pośrednictwem platform internetowych, a wszystko z pełną dbałością o dostępność.

Festiwalowa akcja #MOŻESZ to 182 wydarzenia w Warszawie i w 16 miastach Polski, w tym 16 spacerów tematycznych, 31 spektakli teatralnych, 19 warsztatów, 50 wydarzeń w muzeach, 17 pokazów filmowych, 3 podcasty, 2 koncerty oraz cykl spotkań i rozmów w klubie festiwalowym - sprawdź program.