Repertuar
Aktualności
Co gramy w sezonie
Galeria
Edukacja teatralna
Karta rodzinna
Bilety
O teatrze
Kultura bez barier
Przyjaciele teatru
Ogłoszenia i przetargi
Kontakt
 

Traktat o wykradaniu owoców


Autor: Marian Pankowski
Reżyseria: Robert Jarosz
Scenografia: Martyna Dworakowska
Muzyka: Adam Świtała
Konsultacje choreograficzne: Weronika Pelczyńska
Pedagog teatru: Justyna Czarnota

„Traktat o wykradaniu owoców” to muzyczno-aktorski performans, który zaprasza widzów do wspólnej wyprawy do sadu na jabłka. Tak, chodźmy na złodziejkę! Nocą, przy słabym blasku księżyca, wdrapiemy się na najwyższe drzewo, by wykraść owoce. Czy uda nam się wrócić na ziemię unikając spotkania z sadownikiem?
Spektakl jest okazją, by dorośli mogli powspominać własne dzieciństwo, by znów usłyszeli kroki na żwirze i poczuli wiatr na skórze. Po raz pierwszy będą wspinać się na drzewo w towarzystwie dzieci...
Dzięki działaniom trzech aktorek i grającego na żywo muzyka wszyscy w wyobraźni pokonamy „odległość dzielącą pierwszy dreszcz pragnienia od gestu spełniającego”, cytując Mariana Pankowskiego. Mamy nadzieję, że nasza teatralna wyprawa na jabłka zbliży do siebie wszystkich jej uczestników! „Traktat o wykradaniu owoców” skierowane jest do publiczności familijnej, która w wyjściu do teatru widzi okazję do wzmocnienia relacji w rodzinie.
Spektakl został zrealizowany w ramach 21 Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu we współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

„Traktat o wykradaniu owoców” został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Karuzela za oryginalną interakcję z widzem oraz realistyczne efekty dźwiękowe!

UWAGA!!! W ZWIĄZKU Z FORMUŁĄ PRZEDSTAWIENIA OSOBY SPÓŹNIONE NA SPEKTAKL NIE ZOSTANĄ WPUSZCZONE NA WIDOWNIĘ. 

Przedstawienie dla dzieci od lat 6.
Czas trwania spektaklu: 45 minut

Występują:
Elżbieta Pejko, Anna Przygoda, Honorata Zajączkowska
Adam Świtała/ Hipolit Woźniak
Data premiery: 11 VI 2017

>
 

 
[galeria]


Powrót