Repertuar
Aktualności
Co gramy w sezonie
Galeria
Edukacja teatralna
Karta rodzinna
Bilety
O teatrze
Kultura bez barier
Przyjaciele teatru
Ogłoszenia i przetargi
Kontakt

Ulica Różana:

Przy ulicy Różanej, w budynku Teatru Lalek Guliwer kryje się wiele tajemnych zakamarków, gdzie duchy sceniczne przemykają niepostrzeżenie, zakłócając czasem spokój innych domowników Teatru. Mysz Umuzykalniona, Nocny Inspicjent czy Garderobiany z Rozbitego Lustra to tylko nieliczne z zagadkowych postaci, które przy odrobinie szczęścia możemy spotkać w teatralnych korytarzach.

W nowym familijnym programie online „Ulica Różana”, to właśnie zagadkowi mieszkańcy Teatru dowcipnie i z przymrużeniem oka odkrywają przed widzami teatralne sekrety. Formuła Ulicy Różanej nawiązuje do popularnych programów edukacyjnych telewizyjnych dla dzieci sprzed lat. Program o rozrywkowym zabarwieniu w lekki i zabawny sposób przybliża dzieciom świat Teatru, rozwijając ich kompetencje kulturowe i postawy prospołeczne.

„Ulica Różana” składa się z serii 5 odcinków, w których realizację został zaangażowany cały zespół aktorski Teatru Lalek Guliwer oraz zaproszeni do współpracy twórcy teatralni (reżyser, kompozytor, dramaturg). Scenariusze odcinków nawiązują do podstawy programowej i zachęcają młodego widza do ekspresji poprzez sztukę. Program adresowany jest do szerokiego grona odbiorców: grup przedszkolnych, wczesnoszkolnych oraz widzów indywidualnych, w tym z niepełnosprawnościami.

Program „Ulica Różana” jest wirtualną kontynuacją naszej idei programowej – „Łączymy sztukę z edukacją!" Program powstał w ramach projektu Kultura w Sieci i jest finansowany ze środków MKIDN.

logo MKiDN   logo NCK